|  رنگ  |  + 0 -
ADA
بستن این پنجره
این سایت مطابق با استاندارهای ADA برای نابینایان مناسب‌سازی شده و سازگاری این استاندارد در بخش‌های مختلف لحاظ گردیده است.
بستن این پنجره

در سال های اخیر اقدامات موثری در راستای حفظ کیفیت چاه های آب شرب، از جمله تعیین و کارشناسی حریم کیفی چاه ها توسط کارشناسان، جلوگیری از واگذاری کاربری های آلاینده در محدوده حریم کیفی، همکاری با شرکت های مشاور جهت تعیین حرایم کیفی با نرم افزارهای مربوطه، احداث تصفیه خانه های فاضلاب شهری و صنعتی در مناطق مختلف استان و مصوب و فریز نمودن 10 زون آب شرب جهت حفظ چاه های آب شرب موجود و امکان حفر چاه آب، در صورت نیاز در آینده، صورت گرفته است که امید است با ادامه این روند و آگاهی رسانی هر چه بیشتر، قدم های موثری جهت حفظ کیفیت منابع آب محدود این استان برداشته شود.

 

طبق بررسی های انجام گرفته از علل اصلی آلودگی منابع آبی، عدم رعایت حریم کیفی چاه و نزدیکی آن با چاه های فاضلاب و یا محل های دفن زباله به خصوص در مناطق دارای نفوذ پذیری بالای خاک و یا مناطق دارای درز و شکاف در زمین می باشد. حریم کیفی ابزاری فنی و مدیریتی جهت حفاظت از کیفیت منابع آب در مقابل انواع آلاینده های زیست محیطی و همچنین اعمال محدودیت ها، جهت کاربری اراضی در حال حاضر و آینده می باشد. به عبارت دیگر حریم کیفی محدوده ای در اطراف چاه می باشد که تحت تاثیر انواع فعالیتهای انسانی قرار دارد و به معنی ممنوعیت مطلق انواع کاربری ها نیست، بلکه وضع ممنوعیت های لازم تا شعاع امن، جهت استقرار انواع کاربری ها و به منظور حفظ کیفیت منابع آب می باشد.

 

خانه کلاهدوزها که امروزه با عنوان موزه آب شناخته می شود، خانه ای متعلق به دوران قاجار است که دو قنات زارچ و رحیم آباد از زیرزمین آن گذر می کند. در این موزه همچنین اشیاء و لوازمی در رابطه با نحوه کار قنات و  نحوه تولید و حمل آب در زمانهای گذشته به نمایش گذاشته شده اند. در واقع این موزه یادآور تاریخ آب استان یزد و بیانگر سختی ها و مشکلات دسترسی به آب در زمانهای گذشته است.

 

جهت تهیه بلیط موزه به تعداد زیاد از دو طریق می توانید عمل کنید:

 1. تماس با روابط عمومی شرکت آب منطقه ای یزد با شماره : 38258039
 2. مراجعه به سایت شرکت آب منطقه ای ، بخش موزه آب و تهیه بلیط الکترونیکی
 

جهت ارتباط با دبیرخانه طرح های داناب و سواد آبی با شماره های زیر تماس بگیرید:

            (3023)3162

         09133550856

 

هر ساله شرکت آب منطقه ای یزد در نیمه اول سال در قالب طرح سپاس آب در رابطه با دریافت طرح های مدیریت مصرف آب در سه حوزه شرب، صنعت و کشاورزی فراخوانی را ارائه می کند. شما می توانید با مراجعه به سایت این شرکت و کلیک بر روی زیرمنوی سپاس آب از فراخوان ها و چگونگی فعالیت های این جشنواره مطلع شوید.

 

پیشنهاد های واصله در این خصوص در کارگروه ها و کمیته ها توسط متخصصان بررسی می شود و سپس کتبا به مراجع بالاتر جهت ادامه ی بررسی ارسال می گردد. 

 

ارائه یک درخواست به دفاتر شهرستانها با موضوع و پیوست قبض صادره و اعتراض به نوع محاسبه، میزان آب و ... بعد از کارشناسی مجدد اگر مغایرت وجود داشت قبض صادره اصلاح می گردد.

 

در مرحله اول اخطار با مهلت 15 روز صادر می شود، در صورت عدم پرداخت بر اساس مفاد ماده 33 و 34 قانون توزیع عادلانه آب از طریق صدور اجرائیه نسبت به وصول مطالبات اقدام خواهد شد.

 

میزان آب برای مشترکینی که چاه آنها مجهز به کنتور هوشمند باشد از طریق قرائت کنتور و محاسبه بر مبنای میزان مصرف و برای مشترکینی که چاه آنها فاقد کنتور باشد بر حسب میزان آب مندرج در پروانه بهره برداری محاسبه می شود.

نرخ محاسبه آب بهاء هم طبق مصوبه شورای اقتصاد برای هر نوع مصرف محاسبه می شود.

 

به دو روش :

الف) پرداخت از طریق تمامی پایانه ها و سامانه های عضو شبکه شتاب از طریق شناسه قبض و شناسه پرداخت

ب) روش اقساطی : که با دستور مدیر محترم مالی و ذیحسابی انجام پذیرفته و مشترک مبلغ بدهی خود را از طریق چک پرداخت می نماید.

 

خیر ـ از تاریخ 13/10/1400 قبوض کشاورزی از مالیات معاف شدند.

 

خیر 

 

به دفاتر امور آب شهرستان ها مراجعه و قبض کاغذی را دریافت نمایند. (توجه در راستای مسئولیت اجتماعی برای کمک به محیط زیست از دریافت نسخه کاغذی خودداری فرمائید)

 

ادارات امور آب شهرستان ها از ارائه خدمات به متقاضی خودداری خواهند نمود.

 

میزان آب مندرج در پروانه بهره برداری * نرخ مصوب هر سال

 

خیر ـ وصول قبوض به صورت الکترونیکی در کارت حساب مشترک بارگذاری می شود. اما با توجه به تاخیر چند روزه در بارگزاری چنانچه متقاضی نیازمند خدمات فوری باشد می تواند رسید پرداخت را ارائه نماید.

 

صرفا از طریق سامانه های بانک ملی و از طریق شناسه قبض و پرداخت مندرج در قبض

 

استعلام تنها از طریق اشخاص حقوقی مشمولین ماده 1 قانون مدیریت خدمات کشوری و مراجع قضایی امکان پذیر است.

 

خیر. از طریق مکاتبات اداری یا شبکه دولت امکان پذیر است.

 


 

« 1 2 3 4 » صفحه:
سایتـــ های مرتبطـ

آمار بازدیدکنندگان

 • کاربران آنلاین : 8
 • بیشترین بازدید همزمان : 177
 • بازدید امروز : 635
 • بازدید دیروز : 4,923
 • کل بازدید : 4,899,480
 • آخرین به روزرسانی : 9 فروردین 1402 14:36:43
 • شناسه IP شما : 3.236.209.138

راه‌های تماس با ما

 • آدرس : یزد - بلوار دانشجو - مجتمع ادارات - خیابان استاندارد
 • کدپستی : 8916188139
 • تلفن : 9 - 38258020 -035
 • فاکس : 38258046 -035
 • پست الکترونیکی : info[at]yzrw.ir
 • کد خدمات دستوری(USSD Code) : 6655*31070#*
 • سامانه تلفنی پیشگام : 31077-035